Commonwealth Games England Commonwealth Games England
Search for athlete, sport or news
No results found.

Bronze Medals

Victoria 1994 Bronze Medalists

Atherton
Brenda
Lawn Bowls - Pairs - Women
Austin
Andrew
Shooting - Skeet - Men
Barber
Robert
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Men
Barnett
Glyn
Shooting - Fullbore Rifle Queens Prize (Pair) - Open
Borsley
Robert
Shooting - Clay Pigeon Trap - Men
Shooting - Trap (Pair) - Men
Bowler
Paul
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Men
Box
Tobias
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Clayton
Andrew
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay- Men
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Men
Costello
Danny
Boxing - 51kg - Men
Cruikshank
Stewart
Weightlifting - 70kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 70kg Combined - Men
Danson
Yvonne Margaret
Athletics - Marathon - Women
Devonshire
Ben
Weightlifting - 59kg Clean and Jerk - Men
Douglas
Lana Stephanie
Athletics - 4 x 100m Relay - Women
Farquharson
Samantha
Athletics - 100m Hurdles - Women
Fibbens
Michael
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay- Men
Foster
Mark
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay- Men
Freeman
Julia
Cycling - Road - Team Time Trial - Women
Gault
Michael
Shooting - 50m Free Pistol (Pair) - Men
Gibson
Sharon Angelia
Athletics - Javelin Throw - Women
Gillingham
Nicholas
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Men
Goedluck
Philip Adrian Troy
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Grice
John
Shooting - Trap (Pair) - Men
Hardcastle
Sarah
Swimming - 400m Freestyle - Women
Harris
Martin
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Men
Hector
Christopher
Shooting - 50m Rifle 3 Position (Pair) - Men
Hickman
James
Swimming - 200m Butterfly - Men
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Men
Hudspith
Mark
Athletics - Marathon - Men
Jacobs
Kim Geraldine
Athletics - 4 x 100m Relay - Women
John
Jason
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Johnson
Maxine
Cycling - Road - Team Time Trial - Women
Langridge
Trevor
Shooting - 50m Rifle 3 Position (Pair) - Men
Lawrence
Maria
Cycling - Road - Team Time Trial - Women
Leatherdale
Paul
Shooting - 50m Free Pistol (Pair) - Men
Lusack
Zita
Gymnastics - Artistic - Individual All-Around - Women
Lyne
Margaret
Lawn Bowls - Singles Visually Impaired - Women
Marti
Debora Jane
Athletics - High Jump - Women
Mayock
John Paul
Athletics - 1500m - Men
McDermott
Lee
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Men
McGregor
Yvonne
Cycling - Road - Team Time Trial - Women
McKenzie
Aicha
Gymnastics - Rhythmic - Ball - Women
Gymnastics - Rhythmic - Group All-Around - Women
Gymnastics - Rhythmic - Hoop - Women
McLeod
Geraldine Ann
Athletics - 4 x 100m Relay - Women
Mellor
Steven
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Men
Nielsen
Anders
Badminton - Singles - Men
Nuttall
John Barry
Athletics - 5000m - Men
Osher
Katherine
Swimming - 100m Backstroke - Women
Page
Carol
Shooting - 10m Air Pistol (Pair) - Women
Shooting - 25m Sport Pistol (Pair) - Women
Pickering
Karen
Swimming - 200m Freestyle - Women
Ponting
Nicholas
Badminton - Doubles - Mixed
Price
Mary
Lawn Bowls - Pairs - Women
Ruckwood
Adam
Swimming - 100m Backstroke - Men
Salter
James
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Men
Shackell
Nicholas
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay- Men
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Men
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Men
Shaw
Norma
Lawn Bowls - Singles - Women
Shirley
Simon
Athletics - Decathlon - Men
Singh
Tutt Amerjit
Wrestling - Freestyle - +100kg - Men
Smith
Gary
Lawn Bowls - Pairs - Men
Smith
Mark Richard
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Southwick
Linda
Gymnastics - Rhythmic - Group All-Around - Women
Southwick
Debbie
Gymnastics - Rhythmic - Group All-Around - Women
Gymnastics - Rhythmic - Individual All-Around - Women
Thomas
Margaret
Shooting - 10m Air Pistol (Pair) - Women
Shooting - 25m Sport Pistol (Pair) - Women
Thomas
Neil
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Men
Gymnastics - Artistic - Vault - Men
Thomas
Paula
Athletics - 100m - Women
Athletics - 4 x 100m Relay - Women
Thompson
Andrew
Lawn Bowls - Pairs - Men
Vivian
Peter John Philip
Athletics - Hammer Throw - Men
Wallace
Nigel
Shooting - 10m Air Rifle - Men
Weir
Robert Boyd
Athletics - Discus Throw - Men
Williams
Danny
Boxing - + 91kg - Men
Williams
Terry
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Wright
Joanne
Badminton - Doubles - Mixed
Wyeth
Alison
Athletics - 3000m - Women
Countdown to...
D
H
M
S
...Gold Coast 2018
Hide
Gold
Coast
Begins...