Commonwealth Games England Commonwealth Games England
Search for athlete, sport or news
No results found.

Athletes

Victoria 1994 Team

Agyepong
Francis Keita
Athletics - Triple Jump - Men
Agyepong
Jacqueline
Athletics - 100m Hurdles - Women
Allcock
Anthony
Lawn Bowls - Singles - Men
Allen
Hayley
Diving - 10m Platform - Women
Ally
Antonio Pietro
Diving - 10m Platform - Men
Diving - 1m Springboard - Men
Diving - 3m Springboard - Men
Andrews
Sharon Nivan
Athletics - Discus Throw - Women
Anton
Catherine
Lawn Bowls - Fours - Women
Archer
Simon David
Badminton - Doubles - Men
Badminton - Doubles - Mixed
Arthur
Anthony
Weightlifting - 76kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 76kg Combined - Men
Weightlifting - 76kg Snatch - Men
Ashurst
Andrew John
Athletics - Pole Vault - Men
Aspen
Brian
Wrestling - Freestyle - 68kg - Men
Atherton
Brenda
Lawn Bowls - Pairs - Women
Augee
Myrtle Sharon Mary
Athletics - Shot Putt - Women
Austin
Andrew
Shooting - Skeet - Men
Shooting - Skeet (Pair) - Open
Backley
Stephen James
Athletics - Javelin Throw - Men
Baker
Jean
Lawn Bowls - Fours - Women
Barber
Robert
Gymnastics - Artistic - Horizontal Bar - Men
Gymnastics - Artistic - Individual All-Around - Men
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Men
Barnett
Glyn
Shooting - Fullbore Rifle Queens Prize - Open
Shooting - Fullbore Rifle Queens Prize (Pair) - Open
Bell
John
Lawn Bowls - Fours - Men
Bennett
Julia Margaret
Athletics - High Jump - Women
Bennett
Alexandra
Swimming - 100m Butterfly - Women
Swimming - 100m Freestyle - Women
Swimming - 200m Butterfly - Women
Swimming - 200m Freestyle - Women
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay - Women
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Women
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Women
Bishop
Claire
Swimming - 100m Freestyle Para Sport S9 - Women
Borsley
Robert
Shooting - Clay Pigeon Trap - Men
Shooting - Trap (Pair) - Men
Bowler
Paul
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Men
Bowyer
Sonya
Athletics - 800m - Women
Box
Tobias
Athletics - 200m - Men
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Bradbury
Julie
Badminton - Doubles - Mixed
Badminton - Doubles - Women
Brady
Jacqueline
Gymnastics - Artistic - Floor - Women
Gymnastics - Artistic - Individual All-Around - Women
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Women
Gymnastics - Artistic - Uneven Bars - Women
Brown
Jonathan Michael
Athletics - 5000m - Men
Brown
Kevin Dave
Athletics - Discus Throw - Men
Buckfield
Nicholas Jean
Athletics - Pole Vault - Men
Buckner
Thomas Christopher
Athletics - 3000m Steeplechase - Men
Burns
Paul
Boxing - 67kg - Men
Buzza
David Edward
Athletics - Marathon - Men
Cadogan
Gary Anthony
Athletics - 400m Hurdles - Men
Callard
Andrew
Weightlifting - 99kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 99kg Combined - Men
Weightlifting - 99kg Snatch - Men
Callaway
Deborah Ann
Athletics - Discus Throw - Women
Chapman
David
Shooting - Running Target - Men
Christie
Linford
Athletics - 100m - Men
Clapper
Alexander
Swimming - 100m Breaststroke - Men
Swimming - 200m Breaststroke - Men
Clark
Peter
Shooting - 25m Rapid Fire Pistol (Pair) - Men
Shooting - Rapid Fire Pistol - Men
Clark
Gillian
Badminton - Doubles - Mixed
Badminton - Doubles - Women
Clayton
Andrew
Swimming - 200m Freestyle - Men
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay- Men
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Men
Cornish
James
Shooting - 50m Rifle Prone - Men
Shooting - 50m Rifle Prone (Pair) - Men
Costello
Danny
Boxing - 51kg - Men
Coupland
Steven Charles
Athletics - 400m Hurdles - Men
Court
Clova
Athletics - 100m Hurdles - Women
Athletics - Heptathlon - Women
Cowan
Lloyd
Athletics - 110m Hurdles - Men
Crampton
Peter
Athletics - 4 x 400m Relay - Men
Athletics - 400m Hurdles - Men
Crosby
Kevin
Swimming - 100m Butterfly - Men
Swimming - 200m Butterfly - Men
Cruikshank
Stewart
Weightlifting - 70kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 70kg Combined - Men
Weightlifting - 70kg Snatch - Men
Cutts
Roydon
Lawn Bowls - Fours - Men
Dangerfield
Stuart
Cycling - Track - 4000m Individual Pursuit - Men
Danson
Yvonne Margaret
Athletics - Marathon - Women
Deakins
Joanne
Swimming - 200m Backstroke - Women
Denmark
Robert Neil
Athletics - 10000m - Men
Athletics - 5000m - Men
Devonshire
Ben
Weightlifting - 59kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 59kg Combined - Men
Weightlifting - 59kg Snatch - Men
Douglas
Lana Stephanie
Athletics - 100m - Women
Athletics - 200m - Women
Athletics - 4 x 100m Relay - Women
Douglas
Sandra Marie
Athletics - 400m - Women
Doyle
Anthony Paul
Cycling - Track - 4000m Team Pursuit - Men
Cycling - Track - Points Race - Men
Duckworth
Raymond
Shooting - Centre Fire Pistol - Men
Shooting - Centre Fire Pistol (Pair) - Men
Duval
Spencer Gavin
Athletics - 3000m Steeplechase - Men
Eastall
Sally Rose
Athletics - Marathon - Women
Easton
Mark Jonathan
Athletics - 30km Walk - Men
Edwards
Michael
Athletics - Pole Vault - Men
Edwards
Jonathan David
Athletics - Triple Jump - Men
Elliott
Malcolm
Cycling - Road - Road Race - Men
Ellis
Sally
Athletics - Marathon - Women
Everson
Wendy
Cycling - Track - 1000m Match Sprint - Women
Farquharson
Samantha
Athletics - 100m Hurdles - Women
Fibbens
Michael
Swimming - 100m Freestyle - Men
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay- Men
Swimming - 50m Freestyle - Men
Foster
Mark
Swimming - 100m Freestyle - Men
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay- Men
Swimming - 50m Freestyle - Men
Freeland
Nigel
Shooting - 10m Air Pistol - Men
Shooting - 10m Air Pistol (Pair) - Men
Shooting - 25m Rapid Fire Pistol (Pair) - Men
Shooting - Rapid Fire Pistol - Men
Freeman
Sally
Diving - 10m Platform - Women
Freeman
Julia
Cycling - Road - Road Race - Women
Cycling - Road - Team Time Trial - Women
Fugallo
Alex
Athletics - 4 x 400m Relay - Men
Athletics - 400m - Men
Gandy
Dawn Suzanne
Athletics - 800m - Women
Gault
Michael
Shooting - 50m Free Pistol - Men
Shooting - 50m Free Pistol (Pair) - Men
Shooting - Centre Fire Pistol - Men
Shooting - Centre Fire Pistol (Pair) - Men
Gibson
Sharon Angelia
Athletics - Javelin Throw - Women
Gibson
Lynn Marie
Athletics - 1500m - Women
Gillingham
Nicholas
Swimming - 100m Breaststroke - Men
Swimming - 200m Breaststroke - Men
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Men
Goddard
Katie
Swimming - 400m Freestyle - Women
Goedluck
Philip Adrian Troy
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Golley
Julian Quintin Patrick
Athletics - Triple Jump - Men
Grant
Dalton
Athletics - High Jump - Men
Green
Andrew
Boxing - 60kg - Men
Greenwood
Giles
Weightlifting - +108kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - +108kg Combined - Men
Weightlifting - +108kg Snatch - Men
Grice
John
Shooting - Clay Pigeon Trap - Men
Shooting - Trap (Pair) - Men
Griffin
Leon
Weightlifting - 70kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 70kg Combined - Men
Weightlifting - 70kg Snatch - Men
Gunnell
Sally Jane Janet
Athletics - 4 x 400m Relay - Women
Athletics - 400m Hurdles - Women
Haggett
Lea Maureen
Athletics - High Jump - Women
Hardcastle
Sarah
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Women
Swimming - 400m Freestyle - Women
Swimming - 800m Freestyle - Women
Hardiman
Marie
Swimming - 100m Breaststroke - Women
Swimming - 200m Breaststroke - Women
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Women
Harman
Kenneth
Shooting - Skeet - Men
Shooting - Skeet (Pair) - Open
Harris
Martin
Swimming - 100m Backstroke - Men
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Men
Hay
Jacqueline
Shooting - 50m Rifle Prone - Women
Shooting - 50m Rifle Prone (Pair) - Women
Hayles
Robert
Cycling - Track - 1km Time Trial - Men
Cycling - Track - 4000m Team Pursuit - Men
Haynes
Stephen
Shooting - 10m Air Pistol - Men
Shooting - 10m Air Pistol (Pair) - Men
Head
Paul
Athletics - Hammer Throw - Men
Hector
Christopher
Shooting - 10m Air Rifle - Men
Shooting - 10m Air Rifle (Pair) - Men
Shooting - 50m Rifle 3 Position - Men
Shooting - 50m Rifle 3 Position (Pair) - Men
Hempsall
Simeon
Cycling - Road - Road Race - Men
Hibbert
Gary
Cycling - Track - 1000m Match Sprint - Men
Hickman
James
Swimming - 100m Butterfly - Men
Swimming - 200m Butterfly - Men
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Men
Hill
Michael Christopher
Athletics - Javelin Throw - Men
Holding
David
Athletics - 800m Para Sport Wheelchair - Men
Holmes
Kelly
Athletics - 1500m - Women
Horner
Victoria
Swimming - 400m Freestyle - Women
Swimming - 400m Individual Medley - Women
Huddart
Claire
Swimming - 200m Freestyle - Women
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay - Women
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Women
Hudspith
Mark
Athletics - Marathon - Men
Hulley
Angela Joyce
Athletics - 10000m - Women
Hunt
Christopher
Badminton - Doubles - Men
Badminton - Doubles - Mixed
Hutchinson
Andrew
Wrestling - Freestyle - 52kg - Men
Hyde
Zahara
Athletics - 10000m - Women
Idowu
Oluyinka Lola
Athletics - Long Jump - Women
Illingworth
Matt
Cycling - Road - Team Time Trial - Men
Jacobs
Kim Geraldine
Athletics - 100m - Women
Athletics - 4 x 100m Relay - Women
Jarrett
Anthony Alexander
Athletics - 110m Hurdles - Men
Jennings
Paul
Cycling - Road - Team Time Trial - Men
Cycling - Track - 10 Mile Scratch Race - Men
Cycling - Track - Points Race - Men
John
Jason
Athletics - 100m - Men
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Johnson
Maxine
Cycling - Road - Road Race - Women
Cycling - Road - Team Time Trial - Women
Cycling - Track - Points Race - Women
Jones
Martin John
Athletics - 10000m - Men
Jones
Michael David
Athletics - Hammer Throw - Men
Joseph
Rafer Ernest Lewis
Athletics - Decathlon - Men
Joseph
Tracy Carol
Athletics - 4 x 400m Relay - Women
Athletics - 400m - Women
Kehler
Lisa Martine
Athletics - 10km Walk - Women
Keith
Andy
Athletics - 1500m - Men
Kelly
Jennifer Angela
Athletics - Heptathlon - Women
Keough
Linda
Athletics - 4 x 400m Relay - Women
King
Jaime
Swimming - 100m Breaststroke - Women
Swimming - 200m Breaststroke - Women
Knowles
Peter
Badminton - Doubles - Men
Badminton - Singles - Men
Kruger
Alexander Eaton
Athletics - Decathlon - Men
Ladejo
Duaine
Athletics - 4 x 400m Relay - Men
Athletics - 400m - Men
Lane
Suzanne Louis
Badminton - Singles - Women
Langridge
Trevor
Shooting - 50m Rifle 3 Position - Men
Shooting - 50m Rifle 3 Position (Pair) - Men
Lawrence
Maria
Cycling - Road - Road Race - Women
Cycling - Road - Team Time Trial - Women
Cycling - Track - Points Race - Women
Leatherdale
Paul
Shooting - 50m Free Pistol - Men
Shooting - 50m Free Pistol (Pair) - Men
Lewis
Denise
Athletics - Heptathlon - Women
Athletics - Long Jump - Women
Lill
Andrew Richard
Athletics - 800m - Men
Lillistone
Simon
Cycling - Road - Team Time Trial - Men
Cycling - Track - 10 Mile Scratch Race - Men
Cycling - Track - Points Race - Men
Lillywhite
Chris
Cycling - Road - Road Race - Men
Lincoln
Tony
Shooting - 50m Rifle Prone - Men
Shooting - 50m Rifle Prone (Pair) - Men
Line
Wendy
Lawn Bowls - Fours - Women
Littler
Andrew
Weightlifting - 76kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 76kg Combined - Men
Weightlifting - 76kg Snatch - Men
Loban
Noel
Wrestling - Freestyle - 100kg - Men
Longbottom
Peter
Cycling - Road - Team Time Trial - Men
Lubin
Jonathan
Weightlifting - 64kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 64kg Combined - Men
Weightlifting - 64kg Snatch - Men
Lupton
Victoria Anne
Athletics - 10km Walk - Women
Lusack
Zita
Gymnastics - Artistic - Beam - Women
Gymnastics - Artistic - Individual All-Around - Women
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Women
Gymnastics - Artistic - Uneven Bars - Women
Gymnastics - Artistic - Vault - Women
Lyne
Margaret
Lawn Bowls - Singles Visually Impaired - Women
Lynes
Margaret Tracey
Athletics - Shot Putt - Women
Maddocks
Christopher Lloyd
Athletics - 30km Walk - Men
Marti
Debora Jane
Athletics - High Jump - Women
Martin
Eamonn Thomas
Athletics - 10000m - Men
May
Peter
Weightlifting - 91kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 91kg Combined - Men
Weightlifting - 91kg Snatch - Men
Mayock
John Paul
Athletics - 1500m - Men
McDermott
Lee
Gymnastics - Artistic - Floor - Men
Gymnastics - Artistic - Individual All-Around - Men
Gymnastics - Artistic - Parallel Bars - Men
Gymnastics - Artistic - Pommel Horse - Men
Gymnastics - Artistic - Rings - Men
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Men
Gymnastics - Artistic - Vault - Men
McGeorge
Sonia Marian
Athletics - 3000m - Women
McGregor
Yvonne
Cycling - Road - Road Race - Women
Cycling - Road - Team Time Trial - Women
Cycling - Track - 3000m Individual Pursuit - Women
Cycling - Track - Points Race - Women
McKay
Kevin John
Athletics - 1500m - Men
McKenzie
Aicha
Gymnastics - Rhythmic - Ball - Women
Gymnastics - Rhythmic - Clubs - Women
Gymnastics - Rhythmic - Group All-Around - Women
Gymnastics - Rhythmic - Hoop - Women
Gymnastics - Rhythmic - Individual All-Around - Women
Gymnastics - Rhythmic - Ribbon - Women
McKenzie
David Colin
Athletics - 4 x 400m Relay - Men
Athletics - 400m - Men
McLeod
Geraldine Ann
Athletics - 200m - Women
Athletics - 4 x 100m Relay - Women
Melling
John
Wrestling - Freestyle - 62kg - Men
Mellor
Steven
Swimming - 200m Freestyle - Men
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Men
Swimming - 400m Freestyle - Men
Minett
Louise
Shooting - 10m Air Rifle - Women
Shooting - 10m Air Rifle (Pair) - Women
Mongudhi
Elizabeth
Athletics - 3000m - Women
Moore
Colin
Athletics - Marathon - Men
Morley
Shaun
Wrestling - Freestyle - 82kg - Men
Morton
Karen
Shooting - 10m Air Rifle - Women
Shooting - 10m Air Rifle (Pair) - Women
Shooting - 50m Rifle 3 Position - Women
Shooting - 50m Rifle 3 Position (Pair) - Women
Mossford
Joseph
Wrestling - Freestyle - 90kg - Men
Muggeridge
Joanne
Badminton - Doubles - Women
Badminton - Singles - Women
Newman
Ivan
Athletics - Marathon Wheelchair - Men
Newton
Chris
Cycling - Track - 4000m Team Pursuit - Men
Nielsen
Anders
Badminton - Singles - Men
Nuttall
John Barry
Athletics - 5000m - Men
O'Connor
Matthew
Swimming - 100m Backstroke - Men
Swimming - 200m Backstroke - Men
Oakes
Judith Miriam
Athletics - Shot Putt - Women
Oliver
Kelly
Boxing - 81kg - Men
Oliver
Spencer
Boxing - 54kg - Men
Osher
Katherine
Swimming - 100m Backstroke - Women
Swimming - 200m Backstroke - Women
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Women
Page
Carol
Shooting - 10m Air Pistol - Women
Shooting - 10m Air Pistol (Pair) - Women
Shooting - 25m Sport Pistol - Women
Shooting - 25m Sport Pistol (Pair) - Women
Parker
Jacqueline
Athletics - 400m Hurdles - Women
Parrack
James
Swimming - 100m Breaststroke - Men
Patrick
Adrian Leroy John
Athletics - 4 x 400m Relay - Men
Pickering
Karen
Swimming - 100m Freestyle - Women
Swimming - 200m Freestyle - Women
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay - Women
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Women
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Women
Pithie
Dean
Boxing - 57kg - Men
Ponting
Nicholas
Badminton - Doubles - Men
Badminton - Doubles - Mixed
Price
Mary
Lawn Bowls - Pairs - Women
Pryor
Jack
Lawn Bowls - Singles Visually Impaired - Men
Rednall
John
Lawn Bowls - Fours - Men
Reeder
Annika
Gymnastics - Artistic - Floor - Women
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Women
Regis
John Paul Lyndon
Athletics - 200m - Men
Reilly
Brendan Anthony John
Athletics - High Jump - Men
Retchakan-Hodge
Gowry
Athletics - 400m Hurdles - Women
Richards
Wynne
Lawn Bowls - Fours - Men
Richardson
Peter
Boxing - 63.5kg - Men
Rigby
Shane
Wrestling - Freestyle - 74kg - Men
Rigg
Suzanne
Athletics - 10000m - Women
Ringer
Anthony
Shooting - Fullbore Rifle Queens Prize - Open
Shooting - Fullbore Rifle Queens Prize (Pair) - Open
Roberson
Mark W.
Athletics - Javelin Throw - Men
Robison
Christopher Mark
Athletics - 10000m - Men
Rolph
Sue
Swimming - 100m Freestyle - Women
Swimming - 200m Individual Medley - Women
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay - Women
Swimming - 50m Freestyle - Women
Roylance
Jayne
Lawn Bowls - Fours - Women
Ruckwood
Adam
Swimming - 100m Backstroke - Men
Swimming - 200m Backstroke - Men
Ryan
Susan
Diving - 1m Springboard - Women
Diving - 3m Springboard - Women
Ryding
Wayne
Swimming - 100m Freestyle Para Sport S9 - Men
Salle
Frederick Ebong
Athletics - Long Jump - Men
Salter
James
Swimming - 200m Freestyle - Men
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Men
Shackell
Nicholas
Swimming - 100m Freestyle - Men
Swimming - 4 x 100m Freestyle Relay- Men
Swimming - 4 x 100m Medley Relay - Men
Swimming - 4 x 200m Freestyle Relay - Men
Swimming - 50m Freestyle - Men
Shacklock
Kerry
Synchronised Swimming - Duet - Women
Synchronised Swimming - Solo - Women
Shaw
Norma
Lawn Bowls - Singles - Women
Shaw
Lorraine
Athletics - Discus Throw - Women
Shipman
Mark
Diving - 10m Platform - Men
Diving - 1m Springboard - Men
Diving - 3m Springboard - Men
Shirley
Simon
Athletics - Decathlon - Men
Sims
Vicki
Swimming - 100m Freestyle Para Sport S9 - Women
Simson
Matthew
Athletics - Shot Putt - Men
Singh
Tutt Amerjit
Wrestling - Freestyle - +100kg - Men
Slatter
Helen
Swimming - 100m Backstroke - Women
Swimming - 100m Butterfly - Women
Swimming - 200m Butterfly - Women
Swimming - 200m Individual Medley - Women
Swimming - 400m Individual Medley - Women
Smith
Stephen James
Athletics - High Jump - Men
Smith
Mark Richard
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Athletics - 4 x 400m Relay - Men
Smith
Jane
Diving - 1m Springboard - Women
Diving - 3m Springboard - Women
Smith
Phylis
Athletics - 4 x 400m Relay - Women
Athletics - 400m - Women
Smith
Glen Ernest
Athletics - Discus Throw - Men
Smith
Karen
Athletics - 10km Walk - Women
Smith
Gary
Lawn Bowls - Pairs - Men
Snodin
Jeffrey
Cycling - Track - 10 Mile Scratch Race - Men
Southwick
Debbie
Gymnastics - Rhythmic - Ball - Women
Gymnastics - Rhythmic - Clubs - Women
Gymnastics - Rhythmic - Group All-Around - Women
Gymnastics - Rhythmic - Hoop - Women
Gymnastics - Rhythmic - Individual All-Around - Women
Gymnastics - Rhythmic - Ribbon - Women
Southwick
Linda
Gymnastics - Rhythmic - Group All-Around - Women
Spratley
Nigel Alan
Athletics - Shot Putt - Men
Steadman
Philip
Swimming - 100m Freestyle Para Sport S9 - Men
Steel
Bryan
Cycling - Track - 4000m Individual Pursuit - Men
Cycling - Track - 4000m Team Pursuit - Men
Steele
Martin Douglas
Athletics - 800m - Men
Stenning
Victoria
Diving - 1m Springboard - Women
Diving - 3m Springboard - Women
Stone
Darrell Richard
Athletics - 30km Walk - Men
Szymko
Karin
Gymnastics - Artistic - Beam - Women
Gymnastics - Artistic - Individual All-Around - Women
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Women
Gymnastics - Artistic - Vault - Women
Tattam
Emma
Swimming - 100m Backstroke - Women
Swimming - 200m Backstroke - Women
Thomas
Margaret
Shooting - 10m Air Pistol - Women
Shooting - 10m Air Pistol (Pair) - Women
Shooting - 25m Sport Pistol - Women
Shooting - 25m Sport Pistol (Pair) - Women
Thomas
Paula
Athletics - 100m - Women
Athletics - 200m - Women
Athletics - 4 x 100m Relay - Women
Thomas
Neil
Gymnastics - Artistic - Floor - Men
Gymnastics - Artistic - Horizontal Bar - Men
Gymnastics - Artistic - Individual All-Around - Men
Gymnastics - Artistic - Parallel Bars - Men
Gymnastics - Artistic - Pommel Horse - Men
Gymnastics - Artistic - Rings - Men
Gymnastics - Artistic - Team Competition - Men
Gymnastics - Artistic - Vault - Men
Thompson
Andrew
Lawn Bowls - Pairs - Men
Thornley
Nicole
Swimming - 100m Breaststroke - Women
Swimming - 200m Breaststroke - Women
Tulloch
Andrew George
Athletics - 110m Hurdles - Men
Vakil
Lalia
Synchronised Swimming - Duet - Women
Vivian
Peter John Philip
Athletics - Hammer Throw - Men
Volpin
Lindsay
Shooting - 50m Rifle 3 Position - Women
Shooting - 50m Rifle 3 Position (Pair) - Women
Shooting - 50m Rifle Prone - Women
Shooting - 50m Rifle Prone (Pair) - Women
Walker
Colin Frederick
Athletics - 3000m Steeplechase - Men
Wallace
Shaun
Cycling - Track - 4000m Individual Pursuit - Men
Wallace
Nigel
Shooting - 10m Air Rifle - Men
Shooting - 10m Air Rifle (Pair) - Men
Walsham
Mark
Cycling - Road - Road Race - Men
Ward
Stephen
Weightlifting - 83kg Clean and Jerk - Men
Weightlifting - 83kg Combined - Men
Weightlifting - 83kg Snatch - Men
Ward
Lesley
Diving - 10m Platform - Women
Weir
Robert Boyd
Athletics - Discus Throw - Men
Williams
Barrington Chester
Athletics - Long Jump - Men
Williams
Terry
Athletics - 100m - Men
Athletics - 200m - Men
Athletics - 4 x 100m Relay - Men
Williams
Danny
Boxing - + 91kg - Men
Wilson
Ian
Swimming - 1500m Freestyle - Men
Winrow
Craig Nicholas
Athletics - 800m - Men
Wright
Joanne
Badminton - Doubles - Mixed
Badminton - Doubles - Women
Wyeth
Alison
Athletics - 3000m - Women
Countdown to...
D
H
M
S
...Gold Coast 2018
Hide
Gold
Coast
Begins...